BTİOYO Forumu

Efsane BTİOYO'nun en yeni ve en iyi forum sitesi!!!

AnasayfaTakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 

Bodrum Londra'da Tanıtıldı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
had hopes for tomorrow
Admin
Admin

Rep Gücü : 4437

MesajKonu: Bodrum Londra'da Tanıtıldı   Perş. Kas. 12, 2009 1:53 am

Türkiye'de En Fazla İngiliz Turistin Ziyaret Ettiği Yerlerin Başında Gelen Bodrum, Markalaşma Yolunda Önemli Adımlar Atmaya Devam Ediyor. Kültür ve Türizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün de Desteğiyle Londra'da Düzenlenen Gecede Bir Tatil Merkezi Olarak Bodrum Bir Kez Daha Tanıtıldı.

Türkiye'de en fazla İngiliz turistin ziyaret ettiği yerlerin başında gelen Bodrum, markalaşma yolunda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Kültür ve Türizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü'nün de desteğiyle Londra'da düzenlenen gecede bir tatil merkezi olarak Bodrum bir kez daha tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına Bodrum Belediye Başkanı MEHMET KOCADON ile Bodrumlu turizm acentaları ve çok sayıda yabancı tur operatörü de katıldı. "Bodrum Calling" sloganı ile başlatılan tanıtım kampanyasıyla ilgili konuşan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtım Genel Müdür Yardımcısı Levent Demirel, bundan böyle 'Bodrum Calling' sloganının tüm tanıtım faaliyetlerinde kullanılacağını söyledi.

Markalaşma ile ilgili önemli adımlar attıklarını ve bundan sonra da bu yolda devam edeceklerini anlatan Levent Demirel, "Burada turizm sektörüne yönelik bir çalışma gerçekleştirdik. Bu etkinliği başka fuarlarda da gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Bodrum hak ettiği yere gelecektir. Gelir düzeyi yüksek olan turist çekmeye devam ederken güneş ve deniziyle de ayrı bir cazibe merkezi olacaktır."dedi.

Tanıtım programına katılan Bodrum Belediye Başkanı MEHMET KOCADON ise Bodrum'u çok sayıda İngiliz turistin ziyaret ettiğini bu yüzden tanıtım kampanyasına Londra'dan başlamak istediklerini söyledi. Amaçlarının Bodrum'u tüm güzelliğiyle insanlara tanıtmak olduğunu belirten MEHMET KOCADON, "Bodrum'u tekrar dünyanın gündemine oturtmak istiyoruz."dedi.
Kullanıcı profilini gör
L.E.O
Admin
Admin

Rep Gücü : 5648

MesajKonu: Geri: Bodrum Londra'da Tanıtıldı   Perş. Kas. 12, 2009 11:21 pm

bence bodrum'un turizmde destinasyon markalaşması adına tanıtılması güzel fakat ingiltere ne derece iyi bir seçim tartışılır. zira ingiliz turistler her yıl geliyor zaten. elde olan bir potansiyel var hali hazırda.

bodrum bölgesinde çalışmış birisi olarak benim gözlemim bu. ayrıca iç pazarda da hatrı sayılır bir yeri olan bodrum'u diğer avrupa ülkelerine de tanıtmak ve markalaşma politikasını genişletmek gerekir.

yaz boyunca "garip aksanlı ingilizler" ve "süper içici ruslar" hariç başka yerlerden gelen turistleri görmek çok zordu. eğer bodrumun yeniden ve tam anlamıyla bir turizm markası haline gelmesini istiyorsak öncelikle "İÇERDEKİ" sorunları çözmekle işe başlayabiliriz...
Kullanıcı profilini gör http://btioyo.eniyiforum.net

Bodrum Londra'da Tanıtıldı
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ÇEKEREK TANIYALIM
» YİĞİT "HALİME NE OLUR GİTME"